برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : دوشنبه 23 دي 1398
کد 10180

پدافند غیر عامل

​​​​​​​تشکیل جلسه کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه با کارگروه‌های تخصصی

رئیس دانشگاه : پدافند غیرعامل در حوزه زیستی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز شنبه بیست و یکم دی ماه ۹۸، جلسه کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه  با حضور رئیس دانشگاه به عنوان رئیس کمیته پدافند غیرعامل، دبیر کمیته و روسای کارگروه های تخصصی بهداشت، درمان ، آموزش، پژوهش، غذا و دارو ،کالبدی، امداد و نجات و فوریت‌های پزشکی، اطلاع‌رسانی و آرامش بخشی ، آمار و فناوری اطلاعات و اعضای کمیته از جمله رئیس بسیج جامعه پزشکی استان ،رئیس سازمان انتقال خون استان، مدیر حراست دانشگاه، مدیربازرسی ، و معاون دانشجویی دانشگاه تشکیل شد.
در این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به مفهوم پدافند غیرعامل، اهمیت برنامه ریزی و اقدامات پیشگیرانه در مقابل تهدیدات طبیعی از جمله سیل و زلزله و تهدیدات ساخته بشر در انواع جنگ های مستقیم و غیرمستقیم و بیوتروریسم را یادآور شد چرا که پدافند غیرعامل در حوزه زیستی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
دکتر صومی در ادامه با تاکید بر وظایف ذاتی سیستم سلامت استان در تامین سلامت مردم ، چه در زمان‌ عادی و چه در  مواقع بحران، داشتن برنامه عملیاتی برای کلیه کارگروه‌ها و اعضای کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه را یکی از رویکردهای موثر در موفقیت برنامه ها دانست.
وی با اشاره به  بین بخشی بودن ماهیت سلامت وماموریتهای حوزه  پدافند غیرعامل، از روسای کلیه کارگروه ها خواست تا در  طرح تدوین برنامه عملیاتی کارگروه ها برای  سال آینده 1399،  از همان ابتدا مشارکت علمی و عملی واحدهای داخل بخشی و ارگان های بین بخشی در سطح استان و شهرستان ها را جلب نمایند.
رئیس کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه همچنین بر لزوم رعایت استانداردهای ابلاغی سازمان پدافند غیر عامل کشور در ساخت و ساز های عمرانی و همچنین خدمات سلامت ارایه شده به مردم در کلیه واحدهای دانشگاه در مراکز ستادی و شهرستانی را تاکید نمود .
در ادامه جلسه  هر یک از اعضای کمیته  به بیان نظرات، فرصت ها، چالشها و تهدیدهای  پیش رو در پدافند غیرعامل پرداخته و بعد از جمع بندی مطالب توسط رئیس دانشگاه جلسه پایان یافت.
 
 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 دي 1398
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 197
  • تایید شده
  • در 1398/10/22
  • ساعت 15:23