برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1398
کد 10317

برگزاری مراسم اربعین شهادت سردار دلها در دانشگاه

مراسم اربعین شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ،مراسم اربعین شهادت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش با حضور رئیس دانشگاه در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد. 
سردار عباسقلیزاده مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی در این مراسم  گفت: امروز، ماهیت واقعی آمریکا برای همه روشن شده، به طوری که شاهد اعتراض‌های مردم دنیا علیه استکبار جهانی هستیم؛ در اکثر کشورها و حتی در آمریکا نیز به طرفداری از سردار سلیمانی اعتراض کرده و ماهیت پلید، زشت و جهان خواری آمریکا را مشخص کردند.
سردار اصغر عباسقلیزاده  با بیان این‌که شهید سلیمانی، افتخار جهان اسلام بود، اظهار کرد: این سردار جبهه مقاومت، امنیت جهان اسلام را ایجاد کرده و باعث الگوگیری و الگوپذیری تمامی مجاهدان راه حق و افتخار آفرینان جوامع اسلامی در دنیای اسلامی کنونی شد.
وی ادامه داد: در راستای قدرشناسی از زحمات کم نظیر و بی بدیل سردار سلیمانی، در تمامی کشورهای اسلامی و غیر اسلامی یاد و خاطره این شهید بزرگوار گرامی داشته شد و امروز دنیای انسانیت شاهد تمامی حربه‌های شیطانی و استکباری آمریکای جهان خوار شده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با اشاره به اعتراف آمریکا در تشکیل لشکر داعش در سوریه و عراق، گفت: می‌خواستند تا در بین جوامع اسلامی فتنه ایجاد کنند تا بلکه مسلمانان کشورهای مختلف با هم درگیر شوند و رژیم صهیونیستی و آمریکا به هدف خود برسند.
وی ادامه داد: داعش  فقط برای سوریه ایجاد نشده بود، بلکه داعش با نام "دولت اسلامی شام و عراق" به پایتختی عراق ایجاد شد و به اعتراف خودشان طراحی کرده بودند تا کشورهای لبنان، سوریه، عراق، عربستان، امارات، قطر، یمن، ایران، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان و تمامی این محدوده را جزو نقشه دولت اسلامی شام و عراق حساب کنند؛ می‌خواستند دنیای اسلام را مشغول درگیری داخلی کرده و استکبار جهانی مشغول غارت اموال و تشکیل کشور صهیونیستی با پایتختی قدس باشد. معامله قرن نیز در ادامه همین مسیر است.
وی با بیان این‌که امام (ره) انقلاب اسلامی را با هدف پیاده سازی و زمینه سازی برای ظهور پایه گذاری کرده است، گفت: دشمنان اهداف این انقلاب را متوجه شده و از اولین روزهای پرورش انقلاب، در مقابل آن ایستادند.
سردار عباسقلیزاده متذکر شد: حق و باطل همواره در طول تاریخ بشریت با همدیگر درگیر شده‌اند و اکنون نیز برای همه آشکار است که بر اساس خصلت انسانی، کسی که تابع خدا باشد در جبهه حق قرار می‌گیرد و کسی که تابع شیطان باشد در جبهه باطل قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: داعش یک گروهک به ظاهر مذهبی، تکفیری، وهابی و صهیونیستی بود که جنگ نیابتی آمریکا در منطقه را انجام داد و هیچگونه اعتقادی بر موازین الهی و اعتقادی نداشت.
وی با اشاره به آینده نگری و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری، گفت: اگر ایشان فتنه داعش را برای همه روشن نمی‌کردند، قطعا وضعیت ما اکنون فرق داشت؛ رفتارهای داعش در سوریه و عراق جای شرم داشت و گویای خوی وحشی گری، ضدالهی و انسانی این گروهک بود که سردار سلیمانی با درایت توانست این فتنه را خاموش کرده و ناموس کشور، حیثیت و عزت ما را حفظ کرده و قدرت اسلام را به کل دنیا اثبات کند.
سردار عباسقلیزاده در خاتمه با اشاره به افتخارات سردار سلیمانی در صیانت از حریم اهل بیت(ع)، گفت: اهل بیت (ع) نیز پاسخ شجاعت وی را دادند، به طوری‌که تشییع پیکر این شهید والامقام با حضور میلیونی مردم رقم زده شد.
در پایان این مراسم حاج مهدی قربانی مداحی نمود.در پایان مراسم طومار بیانیه بسیج جامعه پزشکی توسط شرکت کنندگان این مراسم معنوی امضا شد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 بهمن 1398
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 267
  • تایید شده
  • در 1398/11/21
  • ساعت 14:11