برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1398
کد 10325

برگزاری جشن انقلاب و اختتاميه مسابقات ورزشی

جشن انقلاب و اختتاميه مسابقات ورزشی کارکنان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز( دهه فجر سال98 ) در تالار دانشکده داروسازی برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، با حضور دکتر صومی رئیس دانشگاه، جشن انقلاب و اختتاميه مسابقات ورزشی کارکنان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دهه فجر سال 98 با شرکت همکاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز و ورزشکاران مقام آور مسابقات در تالار دانشکده داروسازی برگزار شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اختتامیه ی جشنواره ی ورزشی کارکنان این دانشگاه گفت: جمهوری اسلامی ایران ذات مقدسی داشته و دارد و باید با کسانی که با سوء استفاده از خون شهدا به دنبال اهداف خود هستند، برخورد جدی به عمل آید.
دکترمحمدحسین صومی ضمن تبریک و تهنیت ایام الله دهه ی فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای انقلاب, دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و نیز شهدای اخیر و علی الخصوص شهید والا مقام سپهبد قاسم سلیمانی، انقلاب را زمینه ی پیشرفت روز افزون ایران قلمداد کرد و افزود: خیلی ها زجر کشیدند و شکنجه شدند تا این انقلاب به نتیجه برسد .
وی افزود: در آن برهه ی زمانی که انقلاب ایران به ثمر نشست، جهان در مسیر پیشرفت بود و مسئولانی که در اوایل انقلاب روی کار آمدند نه به دنبال قدرت و موقعیت شغلی بودند و نه به دنبال ثروت دنیوی و تنها انگیزه ی آنها خدمت به مردم و اجرای اهداف والای انقلاب بود.
وی در ادامه به توطئه ی دشمنان پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: بعد از انقلاب قدرت های جهانی به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران بودند که نمونه ی اصلی آن جنگ تحمیلی هشت ساله بود که برخلاف تصور آنها و با رشادت های مردم و به برکت خون شهدا باعث تقویت کشور عزیزمان شد.
وی در ادامه به ضرورت قانون مداری اشاره کرد و گفت: خدمت به مردم باید در چارچوب قانون باشد تا جامعه در مدار درست خود حرکت کند و‌تنها راهکار مشکلات ما حرکت در چارچوب قانون است.
دکترصومی در ادامه به آمار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اشاره کرد و گفت: در زمانی که انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست ما ۱۲۰۰ دانشجو در این دانشگاه داشتیم که این عدد امسال به ۹۰۰۰ نفر  و اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز با افزایش ۹ برابری به ۹۰۰ نفر رسیده است.
وی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ی بهداشت و سلامت، گفت: اکنون ۹۹ درصد روستاهای استان آذربایجان شرقی دارای آب آشامیدنی سالم هستند و فوت مادران و نوزادان نیز کاهش چشمگیر و قابل توجهی داشته است.
وی افزود: دانشگاه ما به عنوان یکی از متولیان حوزه ی سلامت وظیفه دارد که به سلامت دانشجویان و کارکنان خود نیز توجه ویژه ای داشته باشد و فعالیت های ورزشی یکی از ارکان اصلی سلامت در جامعه می باشد و امسال با مشارکت ستاد شاهد و ایثارگرو بسیج جامعه پزشکی توانستیم مسابقات ورزشی فجر را برگزار کنیم که بر طبق آمار ۸۰۰ نفر از آقایان و ۵۰۰ نفر از بانوان در این مسابقات شرکت داشتند که این امر نویدبخش روزهای خوبی‌ست.  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 بهمن 1398
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 382
  • تایید شده
  • در 1398/11/23
  • ساعت 15:36