برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : دوشنبه 19 اسفند 1398
کد 10486

​​​​​​​گزارش آخرین وضعیت بیماری کرونا  در استان آذربایحان شرقی 98/12/18

ارتباط تلفنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بخش خبری ساعت 23  شبکه استانی سهند
به گزارش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ،  دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز از آخرین وضعیت بیماری  کرونا در استان آذربایجان شرقی ، طی ارتباط  تلفنی با بخش خبری ساعت 23 شبکه استانی سهند، روزهیجدهم اسفند ماه نود و هشت ازمثبت اعلام شد تست 23 نفرمبتلا به بیماری کرونا خبرداد. وبا فوت یک نفر ، شمار فوتی های بیماری کرونا دراستان آذربایجان شرقی به 12 نفررسید.
دکترصومی درگفتگوی خبری از فوت 12  نفر مورد کرونا مثبت در آذربایجان‌شرقی خبر داده وافزود : در طول 24 ساعت گذشته  23 نفر به مجموع آمار مبتلایان به این بیماری افزوده شده است وشمار مبتلایان کرونا درآذربایجان شرقی به 130 نفرافزایش یافته است .
وی با اشاره به سن افراد مبتلا که اکثرا" مسن هستند،گفت : جوانهای  ۲۳ و ۲۹ ساله هم با مشکلات تنفسی در بخشها بستری هستند ولی باز هم مردم قضیه بیماری را جدی نگرفته اند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر ضرورت ماندن در خانه و جدی گرفتن هشدارهای  بهداشتی وبیماری کرونا افزود:  اخبار خوبی از بازار تبریز، اماکن عمومی و فروشگاه‌های بزرگ به گوش نمی‌رسد، مردم برای درک حال بیماران، لحظاتی را در نظر بگیرند که نمی‌توانند نفس بکشند.
دکتر صومی با بیان اینکه دربانکها وشهرداریها ازدحام جمعیت گزارش می شود ادامه داد :جلسه ستاد دانشگاهی برگزار شده است و جلسه ستاد استانی نیز فردا ظهر برگزار و تصمیمات جدیدی در جلسه استانی نهایی می شود که در صورت نیاز جهت رعایت ابلاغ میگردد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزدر پایان سخنانش خطاب به مردم تاکید کرد که تجمعات جمعیتی را به حداقل برسانند.
 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 19 اسفند 1398
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 8402
  • تایید شده
  • در 1398/12/19
  • ساعت 1:42