برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398
کد 10544

بیماری کرونا

گزارش آخرین وضعیت بیماری کرونا  در استان آذربایحان شرقی  98/12/29

ارتباط تلفنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزدربخش خبری ساعت 23  شبکه استانی سهندبه گزارش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز از آخرین وضعیت بیماری  کرونا در استان آذربایجان شرقی ، طی ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت 23 شبکه استانی سهند، روزچهارشنبه  ، بیست وهشتم  اسفند ماه نود وهشت ازمثبت اعلام شدن نمونه  58 نفرمبتلا به بیماری کرونا خبرداد .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه امروز 49 درصد تست آزمایش شوندگان مثبت اعلام گردیده است  ادامه داد: در طول 24 ساعت گذشته ازمجموع  افراد مراجعه کننده و بیماران  بستری نتیجه آزمایش  58   نفرمثبت اعلام شده و به مجموع آمار مبتلایان به این بیماری افزوده شده است وشمار مبتلایان کرونا درآذربایجان شرقی تا به امروز به 629  نفرافزایش یافته است .
وی افزود امروز با فوت 10 بیمار مبتلا شمار فوتی های ناشی از بیماری کرونا در استان به 59 نفر رسید شایان ذکر است 4 نفر ازفوتی های امروز بیش از 15 روز در بیمارستان بستری وتحت مداوا بودند.
رئیس دانشگاه  در ادامه سخناش ازعدم باورعده ای از آمارواخبار مربوط به کرونا گفت : شهر تبریز در سطح استان آذربایجان شرقی بالاترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را بخود اختصاص داده است وبالاترین آمار استان در محلات قره باغی ، یکه دکان ، خلیل آباد ،قراملک، لاله ومارالان مشاهده شده است .
وی با تاکید بر ، برای نجات هم در خانه بمانیم افزود :  بنابراین افرادی که در مراسماتی مانند چهارشنبه سوری یا مکان‌های پر رفت و آمد و دید و بازدیدهای عید حضور پیدا می‌کنند، هم سلامتی خود و هم سلامتی دیگران را به خطر می‌اندازند.
دکتر صومی در ادامه  افزود: آب وهوای شهر ما ، که تقریبا ملایم هست بهترین زمینه برای تشدید وگسترش بیماری می باشد پس در خانه هایمان بمانیم واگر میهمانی هم در خانه دارید از خانه خارج نشوید.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 29 اسفند 1398
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 413
  • تایید شده
  • در 1398/12/29
  • ساعت 1:41