برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : جمعه 1 فروردين 1399
کد 10546

ابیماری کرونا

گزارش آخرین وضعیت بیماری کرونا  در استان آذربایحان شرقی /2912/98

حضوررئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزدربخش خبری ساعت 23  شبکه استانی سهندبه گزارش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز از آخرین وضعیت بیماری  کرونا در استان آذربایجان شرقی ، با حضوردر بخش خبری ساعت 23 شبکه استانی سهند، روزپنج شنبه  ، بیست ونهم اسفند ماه نود وهشت ازمثبت اعلام شدن نمونه  55 نفرمبتلا به بیماری کرونا خبرداد .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تسلیت به مجمع داغداران واز دست دادن عزیزانشان در زمینه ببیماری کرونا  وابراز تاسف به مناسبت از دست دادن دکتر اهرچی از پیشکسوتان پزشکی، آقای قلیزاده، مدیرعامل سازمان آتش نشانی تبریز و حاج شیخ محمود زینالی، از علمای استان بر اثر ابتلا به کرونا ادامه داد: هنوز از تیم‌های مشغول به ارایه خدمت در بیمارستان‌های استان مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا نداریم، اما 23 نفر از همکاران ما کرونا مثبت بوده و چهار الی پنج نفراز آنان در بیمارستان بستری هستند.
دکتر صومی گفت : به همه همراهان سلامت مردم از جمله خیران سلامت، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج مردم فهیم، استانداری، شهرداری ، صدا وسیما ودیگر افراد، ادای احترام می‌کنیم.
وی با اشاره به نرخ شیوع بیماری کرونا در شهرستان‌های آذربایجان شرقی، بیان کرد: در بررسی شدت گرفتاری به ازای جمعیت ، شهرستان‌های سراب، شبستر، مرند، میانه، مراغه، هشترود، اهر، اسکو، عجب شیر، تبریز، ورزقان و آذرشهر بیشترین تعداد مبتلایان را به خود اختصاص دادند .
دکتر صومی گفت: تمامی شهرهای استان گرفتاراین بیماری بوده و متاسفانه برخی روستاهای آذربایجان شرقی هم وضعیت خوبی ندارند.
رئیس دانشگاه ادامه داد: در طول 24 ساعت گذشته ازمجموع  131 نفر مراجعه کننده و بیماران  بستری نتیجه آزمایش  55  نفرمثبت اعلام شده و به مجموع آمار مبتلایان به این بیماری افزوده شده است وشمار مبتلایان کرونا مثبت قطعی درآذربایجان شرقی تا به امروز به 684  نفرافزایش یافته است .
وی با اشاره به اینکه 370 نفر ازمبتلایان یعنی در حدود 55درصد تحت مداوا قرار گرفته و ترخیص شده‌اند که از این تعداد 10 نفرشان از همکارانمان بودند که در خانه‌هایشان تحت مراقبت هستند.
دکتر صومی بیان کرد: اگر روند فعلی  ادامه دار باشد آمار و ارقامی که برای هفته دوم و سوم فروردین ماه پیش‌بینی کرده بودیم، محقق خواهد شد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با گلایه از تعدادی از هم استانی‌ها، اظهار کرد: رفتارهای برخی از مردم استان در چهارشنبه سوری و شب عید نشان داد که خواهشهای ما بی نتیجه بوده؛ در این شرایط آب و هوایی رفتن به شهر دیگر و روستاها فقط به انتشار ویروس و افزایش بی رویه بیماران مراجعه کننده، کمک می‌کند.
دکتر صومی، در ادامه افزود : متاسفانه شرایط آب و هوایی کنونی و چند روز آینده تبریز شامل هوای معتدل و بخار مناسب، بهترین بستر برای انتشارویروس کرونا است.
وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم سال 99، سال خوبی باشد به خودمان، خانواده ، اطرافیانمان و جامعه پزشکی رحم کنیم که سختی لباس فضایی را تا هشت ساعت تحمل می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در خصوص قرنطینه کردن اظهارکرد: به عنوان متولی سلامت  پیشنهاد قرنطینه دادم، ولی در ستاد استانی این پیشنهاد رد شد.
وی درادامه افزود: تاب آوری نظام سلامت هم حدی دارد و درخت نظام سلامت خم نخواهد شد، بلکه شکسته خواهد شد وبیماران زیادی جان خود را از دست خواهند داد.
دکتر صومی در آخر سخنانش افزود: رفتارها نشان داد فقط خواهش جواب نمی‌دهد و از استاندار و متولیان امر خواهش می‌کنیم تا تدابیر لازم را برای خلوت کردن خیابان‌ها و کنترل ترددها وتعطیلی مراکز خرید غیر ضروری بیندیشند.
 

 
  • نوشته شده
  • در جمعه 1 فروردين 1399
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 505
  • تایید شده
  • در 1399/01/01
  • ساعت 3:45