برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : چهارشنبه 6 فروردين 1399
کد 10571

دکتر محمدحسین صومی: کنترل بیماری در استان نسبت به استان‌های هم‌تراز در وضعیت مناسبی قرار دارد

نسبت جمعیت بیماران کرونا به کل جمعیت استان، در رتبه ۹و از نظر تعداد مبتلایان، در رتبه ۱۷کشور است،

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سیزدهمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا روز سه شنبه مورخه پنجم فروردین ماه سال نود و نه ، در محل استانداری برگزار شد؛ دکتر صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این جلسه با اشاره به غربال‌گری ۶۲درصد از جمعیت استان در طرح غربال‌گری کرونا گفت: میزان پوشش این طرح در تبریز ۳۲ درصد و در بسیاری از شهرهای دیگر بیشتر از ۸۰ درصد است.
 

دکتر محمدحسین صومی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از نظر نسبت جمعیت بیماران کرونا به کل جمعیت استان، در رتبه ۹و از نظر تعداد مبتلایان، در رتبه ۱۷کشور است، افزود: کنترل بیماری در این استان نسبت به استان‌های هم‌تراز در وضعیت مناسبی قرار دارد.

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، در سیزدهمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا،  بر استمرار اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با شیوع ویروس کرونا در استان تاکید کرده و اجرای کامل طرح غربال‌گری سلامت، کنترل جدی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان، تعطیلی مراکز پرازدحام و جلوگیری از تشکیل تجمعات، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی و تولید و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده را ضروری خواند .

 استاندار با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی کادرهای پزشکی و درمانی و سایر دستگاه‌های مسئول در مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان گفت: کاهش آمار مبتلایان و جان‌باختگان بیماری کرونا در دو سه روز گذشته، حاکی از اثربخشی سیاست‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای است و تا زمان کنترل اساسی شرایط، اجرای این سیاست‌ها باید به صورت جدی ادامه یابد.
 

دکتر پورمحمدی با تأکید بر اجرای جدی طرح غربال‌گری سلامت، گفت: با اجرای کامل این طرح، اقدامات آتی ستاد مقابله با کرونا، با چشم بازتر انجام خواهد شد.
  
دکتر پورمحمدی با اشاره به نگرانی شهروندان استان از تردد مسافران نوروزی، گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده با استان‌های مجاور، کنترل تردد در محورهای مواصلاتی و مبادی ورودی و خروجی این استان‌ها به شدت انجام می‌شود و به جز موارد ضروری، اجازه تردد به مسافران داده نخواهد شد.

 استاندار همچنین از انتشار برخی شایعات و اخبار کذب در فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: انتشار برخی از اخبار و مطالب غیرواقعی و جهت‌دار، زحمات شبانه‌روزی دست‌اندرکاران مدیریت و مقابله با بیماری کرونا را زیر سوال می‌برد که مراجع ذی‌ربط باید با این اقدامات برخورد کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و رئیس کمیته اقتصادی ستاد استانی مقابله با کرونا نیز با گزارشی از روند تولید و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده در استان گفت: تاکنون ۲۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده الکلی و غیرالکلی در استان تولید شده و میزان تولید بیشتر از میزان مصرف است.
جهانگیری همچنین از تولید ۱۵هزار ماسک در استان خبر داد و گفت: به زودی یک واحد تولید ماسک نیز در تبریز راه‌اندازی می‌شود
.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 فروردين 1399
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 294
  • تایید شده
  • در 1399/01/06
  • ساعت 9:51