برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : شنبه 14 فروردين 1400
کد 12212

بیماری کرونا

بیماران خاص برای دریافت واکسن کرونا مراجعه کنند

تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا و واکسیناسیون بیماران خاص در استانبه گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی با حضور در گفتگوی خبری ساعت 23 شبکه استانی سهند روز یازدهم فروردین ماه 1400 در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا و واکسیناسیون بیماران خاص در استان گفت: در حال حاضر استان ما از نظر وضعیت بیماری کرونا در وضعیت مناسبی قرار ندارد ونسبت به اواخر دی ماه تا آخر اسفند ماه که در وضعیت پایدار قرار داشتیم به خاطر بی مبالاتی ها وعدم همراهی با پروتکلهای بهداشتی آرام آرام بیماری افزایش یافته است.
دکتر صومی با اشاره به افزایش بیماران شناسایی شده و بستری در بیمارستانهای استان ادامه داد : فعلا شهرستانهای جلفا وسراب در وضعیت قرمز و سه شهرستان هشترود ، میانه و شبستر نارنجی و به غیر از 4 شهرستان با وضعیت آبی آنهم با جمعیت کم بقیه شهرستانها زرد هستند واکثر شهرستانهای با وضعیت زرد نیز در آستانه نارنجی شدن می باشند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص بیماری کرونای انگلیسی افزود: اگر در طی یک روز  466 نفر بیمار در استان شناسایی شود حداقل 50 درصد آنان مبتلا به کرونای انگلیسی می باشند ودر حال حاضر 300 نفر با ژن جهش یافته انگلیسی در طول دو هفته گذشته در استان شناسایی شده است .
دکتر صومی ادامه داد: بیماران خاص در آذربایجانشرقی برای دریافت واکسن کرونا با همراه داشتن کارت بیماری وشناسایی طی چند روز آینده از ساعت 9 الی پنج به بیمارستانهای تعیین شده مراجعه کنند .
وی در خصوص دریافت واکسن کرونا توسط بیماران خاص اظهار داشت : بیماران پیوند کبد، کلیه، قلب و ریه برای دریافت واکسن به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز و بیماران مبتلا به ام اس به بیمارستان الزهرا (س)  وبیماران مبتلا به هموفیلی و تالاسمی هم می‌توانند طی چند روز آینده برای تزریق واکسن کرونا به بیمارستان سینای تبریز مراجعه کنند و تزریق واکسن به گروه‌های تعیین شده در تمامی بیمارستان‌های سایر شهرستان‌های استان انجام می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ورود 15 هزار واکسن کرونا به استان آذربایجانشرقی خبر داد وگفت:  مقرر بود در وهله اول واکسن‌ها به کادر درمان تزریق شوند و سپس اعلام شد که افراد مسن نگهداری شده در مراکز سالمندان نیز واکسینه شوند که این اتفاق هم افتاد.
وی ادامه داد: در مرحله بعد مقرر شد پاکبان‌ها واکسینه شوند که ۱۰۰۰ نفر از این گروه واکسینه شده‌اند و با مابقی نیز در حال انجام است .
وی در ادامه گفتگوی خبری گفت : سه مرحله از واکسن اسپوتنیک روسی و واکسن سینوفارم چینی و واکسن هندی وارد شده که هر یک از گروه‌های هدف مشخصی دارند که بر اساس سند ملی واکسیناسیون تعیین شده‌اند.
دکتر صومی در پایان سخنانش از مردم خواست که برای کارهای غیر ضروری از خانه خارج نشده و دورهمی ها را به حداقل برسانند تا در دو هفته آینده وضعیت بیماری کنترل شده وشاهد افزایش بیماری در  استان نباشیم .
 


 
  • نوشته شده
  • در شنبه 14 فروردين 1400
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 2875
  • تایید شده
  • در 1400/01/14
  • ساعت 13:56