برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : دوشنبه 16 فروردين 1400
کد 12223

جلسه ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا در خصوص تشدید کنترل ،نظارت و مهار بیماری کرونا تشکیل یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز: با افزایش نظارت و کنترل سیستم بهداشتی ودرمانی بر روی افراد علامت دار واطرافیان آنان بیماری کرونا قابل کنترل خواهد بود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز جلسه ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا به ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با حضور معاونین و مدیران ستادی و روسای شبکه های بهداشت ودرمان استان بصورت وب کنفرانس روز شانزدهم فروردین ماه 1400 در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان گفت: با افزایش نظارت و کنترل سیستم بهداشتی ودرمانی بر روی افراد علامت دار واطرافیان آنان بیماری کرونا قابل کنترل خواهد بود وافراد علامت دار حتما باید در خانه بمانند ودر غیر اینصورت با حضور خود در اجتماعات باعت افزایش موارد بیماری خواهند شد.
دکتر صومی با اعلام اینکه آمارها نشان می دهند روزانه 600 نفر با تست مثبت در استان شناسایی می شوند ولی از نظر بروز بیماری جزو استان 24 در کشور هستیم وی همچنین  با تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی ادامه داد : جهت رعایت نکات بهداشتی و ایمنی ، در خصوص عمل به هشدارها وپیامهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت ،مسئولین نیز بایستی همگام و همراه مردم رعایت کنند.
وی با اشاره به بازدیدهای اخیر از شبکه های بهداشتی ودرمانی در خصوص روند پیشرفت عملیاتی پروژه ها ی بهداشتی ودرمانی در حال احداث و راه اندازی افزود : روسای شبکه ها با اهتمام بیشتری به این مسئله رسیدگی کنند وپیگیری جدی درتسریع روند کارهای مربوطه و راه اندازی مراکز فوق انجام دهند.
دکتر صومی در خصوص افزایش مراکز نمونه برداری ، اتمام پروژه های عمرانی در حال احداث ،دپوی دستگاههای اکسیژن ساز و سیستم حمل دستگاهها ، دارو ،واکسیناسیون و پیشگیری و موارد اعلام شده از معاونتهای مربوطه خواست در اقدامات ، تمهیدات وراهکارهای لازم برای اجرایی نمودن تسریع نمایند.
در ادامه  حاضرین در جلسه و روسای شبکه های بهداشتی ودرمانی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا و روند اقدامات انجام یافته ارائه دادند که حاکی از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سطح استان و بدلیل عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در هفته های اخیر بود . 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 16 فروردين 1400
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 463
  • تایید شده
  • در 1400/01/16
  • ساعت 11:11