برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : يکشنبه 17 شهريور 1398
کد 9427

در مراسم عزاداری حسینی(ع) در ستاد مرکزی دانشگاه عنوان شد :

امام حسین در روز عاشورا از دین اسلام پاسداری کرد


معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: اباعبدالله در روز عاشورا از دین پاسداری کرد تا دینی که قرار است انسان‌ها را به سمت الله هدایت کند به دست انسان‌های پستی هم‌چون یزید نیفتد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حجت الاسلام مهدی یزدانی در مراسم عزاداری محرم کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: اگر دین واقعی را قبول نکنیم باعث می‌شود که جایگاه خود را از دست ‌دهیم که این خود باعث می‌شود تا انسانی که دین‌دار واقعی نیست به‌خاطر حفظ جایگاه خود از دین جدا شود.
وی دررابطه با یکی ازآموزه‌های امام حسین  (ع) در روز عاشورا، عنوان کرد: زمانی که انسان با بلا دچار آزمایش می‌شود دین‌دار واقعی می‌شود و ‍‌دین واقعی خداوند ، همان دین اسلام برای هدایت بشر است اما باید کسانی باشند که از این دین نگهبانی کرده و پاسدار آن باشند تا دین به دست نااهل نیفتد.
حجت الاسلام یزدانی با اشاره به اینکه دو نوع  دین داری وجود دارد، اظهار کرد: در دینداری ظاهری که همان دستورات دین است دین هنوز در وجود انسان‌ها نفوذ نکرده است اما اگر این نوع دینداری در ما نفوذ کند، شرط نمود آن تقواست.
وی افزود: در بحث دین آن چیزی که در وهله‌ی اول دچار تحریف می‌شود نمودهای ظاهری دین است مباحثی هم‌چون امربه معروف و حجاب که باعث می‌شود دین از جایگاه واقعی خود پایین بیاید.
وی در پایان بیان کرد: زمانی که انسان دین‌دار واقعی شد حتی اگر مورد آزمایش الهی قرار بگیرد جانش را فدای دین می‌کند که یکی از رجزهای امام در روز عاشورا نیز که در مقابل یزید قرار گرفت این است که دین رسول الله باقی بماند و دین اسلام جوابگوی هدایت بشر تا روز قیامت باشد.
گفتنی است مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش همه ساله از اول تا دوازدهم ماه محرم در نمازخانه ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شده و عزاداران بعد از مراسم ، میهمان سفره احسان امام حسین (ع) می شوند.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 شهريور 1398
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 447
  • تایید شده
  • در 1398/06/17
  • ساعت 11:25