برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1398
کد 9608

مدیر گروه سلامت جمعیت خانواده مرکز بهداشت آذربایجان‌ شرقی گفت: میانگین طول عمر در مردان ۷۴ سال و زنان ۷۶ سال است

کانون دوستدار سلامت، برای اولین بار در آذربایجان شرقی راه اندازی شد و در حال حاضر ۲۰ کانون در سطح استان وجود دارد.

رهبر خاطرنشان کرد: در کل دنیا جمعیت سالمندی رو به افزایش بوده ولی شیب ملایم دارد؛ درحالی‌که در کشور ما جمعیت سالمندی با شیب تندی افزایش می‌یابد؛ از این رو باید از الان آمادگی‌های لازم را داشته و امکانات لازم را ایجاد کنیم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، آیین نکوداشت منزلت سالمندان که بصورت مشترک با جشن روز کودک در مرکز جامع سلامت شهری شهید یاغچیان  تیریز برگزار شد،

مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده مرکز بهداشت آذربایجان‌ شرقی  در آیین گفت: طی ۲۵ سال آینده جمعیت سالمندان و کودکان برابر می‌شود که هزینه‌های سالمندان به مراتب بیشتر از کودکان است و ضروریست که از اکنون به فکر فراهم کردن امکانات برای هرم سنی سالمندی کشور باشیم.
 
ناصر رهبر در حاشیه آیین تکریم هفته سالمندی مقارن با هفته کودک ، اظهار کرد: هرم جمعیتی هرچه قدر قاعده پهنی داشته باشد، برای کشور موثر است که این قاعده را کودکان تشکیل می‌‌دهند.
 
وی افزود: در دهه ۶۰ هرم جمعیتی کشور بسیار عالی بوده و جمعیت کودکان بالا بود؛ در واقع بالا بودن جمعیت کودکان به این معنی است که نیروهای مولد یک کشور بسیار بالا بوده و دارای دانشگاه‌ها و کارخانجات فعال است.
 
وی ادامه داد: امروزه تأخیر در امر ازدواج، عدم تمایل به فرزند آوری و تمایل به تک فرزندی در جامعه بسیار افزایش یافته است که این امر منجر شده تا قاعده هرمی ما کوچک تر می‌شود و جمعیت سالمندان افزایش یافته و به نوعی می‌توان گفت سونامی سالمندی در راه است.
 
مدیر گروه سلامت جمعیت خانواده مرکز بهداشت آذربایجان‌ شرقی گفت: میانگین طول عمر  در مردان ۷۴ سال و زنان ۷۶ سال است.
 
 رهبر خاطرنشان کرد: در کل دنیا جمعیت سالمندی رو به افزایش بوده ولی شیب ملایم دارد؛ درحالی‌که در کشور ما جمعیت سالمندی با شیب تندی افزایش می‌یابد؛ از این رو باید از الان آمادگی‌های لازم را داشته و امکانات لازم را ایجاد کنیم.
 
وی عنوان کرد: کانون دوستار سلامت برای اولین بار در آذربایجان شرقی راه اندازی شد و در حال حاضر ۲۰ کانون در سطح استان وجود دارد.
 
وی تامین حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی و معنوی، بهره‌مندی از کیفیت زندگی بهتر، تداوم حضور و مشارکت موثر در جامعه، تقویت روحی خودباوری و اعتماد به نفس و تفاهم، انتقال تجارب و مهارت حل مسائل و مشکلات و ارائه مراقبت‌ها و آموزش های لازم از اهداف کانون دوستدار سلامت( شهروند ارشد) عنوان کرد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مهر 1398
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 129
  • تایید شده
  • در 1398/07/17
  • ساعت 17:32