برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 9897

برنامه «اوتیسم و خانواده» با حضور دانشجویان در مدرسه پویش برگزار شد

برنامه «اوتیسم و خانواده» از سری برنامه های هفته فرهنگی دانشگاه به همت کانون های پیوند و افق و با حضور دانشجویان دانشگاه در مدرسه اوتیسمی پویش برگزار شد.به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مرسل محمدنژاد، دبیر کانون پیوند ، هدف از برگزاری این برنامه را آشنایی دانشجویان با اختلال اوتیسم و نیز ارتباط با والدین دانش آموزان اوتیسمی معرفی کرد و گفت: دانشجویان با اجرای مسابقه و انجام بازی با دانش آموزان سعی کردند لحظات شادی را برای آنها فراهم آورند.
وی، سخنرانی و جلسه  دکتر شاهرخی با والدین کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم را از دیگر بخش های برنامه امروز دانست و ادامه داد: اجرای تئاتر شنل قرمزی توسط باقر آقایی، امین جعفرزاده، یلدا ستاری، مریم متین فر و مهشاد صالحی از دانشجویان دانشگاه برای دانش آموزان اوتیسمی از دیگر بخش های برنامه «اوتیسم و خانواده» بود.
گفتنی است مدرسه اوتیسمی پویش تنها مدرسه تخصصی اوتیسم در شمالغرب کشور است که از سال ۸۸ شروع به فعالیت نموده است و  در سال جاری به  ۴۰ دانش آموز اوتیسمی در مقطع ابتدایی و آمادگی ارایه خدمت می کند و از کل تبریز و حتی استانهای همجوار دانش آموز جذب نموده است.
این مدرسه دارای ۱۲ کلاس است که با ۱۲ معلم که اکثرا دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط هستند، به ارائه خدمات می پردازد.
اکثر کلاس های این مدرسه مجهز به رایانه است و همچنین دارای سه کلاس تخصصی تیچ، سه اتاق بازی و دو اتاق کاردرمانی و تاریک و استخر توپ و فضای سرپوشیده مناسب برای بازی دانش آموزان هست. این مدرسه فضای لازم برای حدود ۶۰ دانش آموز را دارد که امید هست با استقبال اولیا با نهایت ظرفیت در خدمت این دانش آموزان عزیز باشد.
 مدرسه اوتیسمی پویش درآخر شهرک امام (خانه سازی) نرسیده به جاده سنتو پشت مسجد امام سجاد (ع) واقع شده است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 آذر 1398
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 93
  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 8:45