برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English
تاریخ : سه شنبه 12 آذر 1398
کد 9910

برگزاری جشن کانون شعر و ادب دانشگاه با تجلیل از برگزیدگان ادبی

از سری برنامه‌های هفته فرهنگی دانشگاه، جشن کانون شعر و ادب با حضور دانشجویان و اساتید شعر و ادب در هفته فرهنگی برگزار شد.

جشن کانون شعر و ادب دانشگاه با حضور شاعران برجسته ای چون امید صباغ نو و ابراهیم قبله آرباطان با استقبال گرم دانشجویان و با تجلیل از برگزیدگان مسابقه‌ بزرگ ادبی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از سری برنامه‌های هفته فرهنگی دانشگاه، جشن کانون شعر و ادب با حضور دانشجویان و اساتید شعر و ادب در هفته فرهنگی در تالار شایان مهر دانشکده پزشکی برگزار شد.
دبیر کانون شعر و ادب، مناسبت هفته فرهنگی و همچنین تجلیل از دانشجویان برگزیده مسابقه ادبی را بهانه برگزاری این جشن دانست و افزود: مسابقه‌ بزرگ ادبی، یک ماه پیش، در ۴ بخش شعر کلاسیک، داستان کوتاه، متن ادبی و شعر سپید برگزارشد که پس از داوری، آثار  ۱۰ نفر از دانشجویان انتخاب شدند.
سما آبائی با اشاره به اینکه میرکاظم سید اکبری، رعنا شکوری و  محسن مفرح  به ترتیب مقام های اول تا سوم بخش شعر کلاسیک را به خود اختصاص دادند، ادامه داد: در بخش داستان کوتاه هم مهدیه اصغری اردلانی، میلاد خوبیاری و آیسا محمودی به ترتیب مقام های اول، دوم و سوم را کسب کردند.
وی با بیان اینکه مهتاب ملکی، بهنام اسماعیل پور و مهدی خلیلی در بخش متن ادبی به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفتند، افزود: در بخش شعر سپید هم سارا حاجی سلمان به عنوان نفر برگزیده معرفی شد.
دبیر کانون شعر و ادب با اشاره به فعالیت های کانون شعر و ادب، هدف کانون را استعدادیابی و پرورش افراد توانمند در حوزه شعر و ادب پارسی دانست و ادامه داد: ما سعی داریم با برگزاری مراسم های متعددی از جمله جلسات نقد و شعر خوانی، برگزاری مسابقات مختلف ادبی این استعداد ها را شناسایی کنیم و در جهت رشد و باروری آنها بکوشیم.
سما آبائی همچنین برگزاری جلسات و کارگاه هایی قوی باحضور اساتید کاربلد ادبیات را از برنامه های آتی کانون عنوان کرده و یادآورشد: دانشجویان باید بتوانند بیشتر از پیش به عنوان یک فعال فرهنگی جامعه با ارائه آثار ادبی تاثیرگذار باشند.
در جشن کانون شعر و ادب، شاعر و ترانه سرای معاصر، "امید صباغ نو"، با شعرخوانی و "گروه موسیقی نوا" متشکل از امین شوقیان، محمد دیده بانی، امید محمدزاده، رسا خداوردی، حامد علیپور و نیما رضایی فر با نوازندگی خود، گروه موسیقی منتخب استان، از مهمانان این برنامه استقبال کردند. تقدیر از برگزیدگان  مسابقه‌ بزرگ ادبی از بخش های اصلی جشن کانون شعر و ادب بود.
همچنین در این مراسم، گروه تئاتر دانشگاه علوم پزشکی با بازی حامد مازندرانی، یاشار کبیری، محمد عرفان فتاحی، علی فریادی و محدثه قلی به هنرنمایی پرداختند.
اجرای گروه موسیقی اکتاو با نوازندگی ناصر طاهر آبادی و مرتضی اسدی از دیگر بخش های جذاب این برنامه بود.
در انتهای مراسم نیز، به قید قرعه به پنج نفر از شرکت کنندگان پک فرهنگی اهدا شده و یک نفر نیز، برنده  سفر مشهد مقدس شد. شایان ذکر است دانشجویان علاقمند می توانند با مراجعه به دفتر مدیریت امور فرهنگی در این کانون ثبت نام کرده و به فعالیت بپردازند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 آذر 1398
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 68
  • تایید شده
  • در 1398/09/12
  • ساعت 9:0